20 miejsc, które fan golfa musi odwiedzić cz. 2

ImageCzyli druga dziesiątka kultowych miejsc dla golfistów.

11. Wycieczka do Pinga

Zwolenników najwyższej jakości wyposażenia golfowego i tych, którzy lubią staromodne opowieści o sukcesie, powali z nóg wycieczka do głownej siedziby firmy Ping. Wszystko zaczyna się od którtkiego filmu o założeniu firmy przez inżyniera Karstena Solheima, pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku. Bezplatne 90-minutowe zwiedzania przewiduje obejrzenie kilku budynków, w których można przyjżeć się jak robione są kije.Wycieczka odbywa się od wtorku do czwartku, jednak, ze zwględu na popularność, trzeba dokonać rezerwacji na dwa lub trzy miesiące wcześniej. (Nie wpuszcza się dzieci poniżej 9 roku życia). Podczas zwiedzania można bezpłatnie dopasować do siebie kij. Nie potrzebne jest dodatkowe rezerowowanie miejsc.

 12. Clint Eastwood w  Pebble Beach  (USA)

Z gąszczu tak wielu rozrywek, sielankowa podróż z Carmel do Pacific Grove może okazać się jednym z najniebezpieczniejszych odcinków drogi kiedykolwiek przebytej. Bądź przygotowany na 9.25 dolara opłaty za przejazd. Otrzymasz przewodnik niezbędny w poruszaniu się po przybrzeżnych okolicach złotego trójkąta golfowego.: Pebble Beach, Spyglass Hill i Cypress Point. Zachwyć drzemiącego w tobie oceanografa oglądając z bliska wydry morskie, foki i migrujące wieloryby. Poranna mgła może oganiczyć widoczność więc  pozwól sobie nacieszyć się przedpołudniem. Poza tym, wstap po coś do picia na ranczo Mission Ranch (znajdującym się przy Dolores Road) a, kto wie, może spotkasz tam właściciela, Clinta Eastwooda.

13.   Pole golfowe Pitch and Putt w Turnberry (Ayrshire, Szkocja)

Niewielkie pole golfowe rozciąga się w dół wzgórza, z hotelu prosto do miejsca, w którym w tym roku odbyły się zawody British Open. Jest tu tylko 12 nieznacznych greenów i żadnego dołka dalej niż w odległości 60 jardów (prawie 55 metrów). Green jest darmowy.

14 Muzeum Slammin' Sammy's  w (hrabstwie Greenbrier, Wirginia)

Greenbrier jest synonimem wielu rzeczy, między innymi, tak określa się Sama Sneada, ubiegłego zasłużonego emerytowanego profesora. Teraz jego miejsce objął Tom Watson, po tym jak zdobył 8 nagród. Oboje zdobyli wiele pamiątek do niewielkiego muzeum. Można tam zobaczyć 35 zagrań Sneada z tee do dołka jednym uderzeniem, replikę jego bordowy dzbanek i tzdobyte trofea. Podczas naszej ostatniej wizyty Warson pokazał nam wedge, którego używał w 1982 na U.S Open, jego sześć medali play, pięć medali British Open i jego ulubione zdjęcie: strzał do 18 dołka, którym pokonał jacka Niklausa jednym stroke'iem podczas pojedynku w 1977 w Turnberry.

15. Sky 72 Golf Club Driving Range (Incheon, Poludniowa Korea)

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o spędzeniu całego dnia trenując, nigdzie nie znajdziesz lepszego miejsca niż w tym wyśnionym terenie treningowym przy kompleksie Sky 72, w pobliżu Seulu, w Południowek Korei. Otwarty w 2005 roku, usytulowany w odleglości 10-15 minut od międzynarodowego lotniska w  Incheon, jets największym na świecie polem golfowym, z 300 zatokami tworzy ogromny krąg o średnicy 360 metrów. Wszyscy kierują swe strzały do środka a aranżacja całości pozwala ci strzelać ile dusza zapragnie. mamy najwyższej jakości maty syntetyczne, automaty do tee, dobrze zdefiniowane cele, doskonały green do puttowania,  miejsca do ćwiczeń i świetne oświetlenie, które pozwala grać nawet nocą. Mamy również krzesla z regulowanym oparciem dla oglądającyh bądź odpoczywających, co więcej znajduje się tu serwis i miejsca, w których można dobrze zjeść. Ze względu na koszta, Korea to ulubione miejsce spotkań poważnych graczy, których nazwiska zobaczysz na niesionych obok ciebie torbach. Ceny szacują się od 4.50 za 30 minut gry. 12-godzinny karnet kosztuje 37 dolarów, a weekendowy pięciogodzinny – 30.

16. Tap Room/ Klub XIX

Dosłownie kilka kroków za terenem do ćwiczeń na Pebble Beach, znajduje sie słynny po wsze czasy golf bar. W jego dolnym sąsiedztwie znajduje się XIX Club, przez wielu uznawany za najlepsze miejsce na obiad z widokiem na 18 dolek i zatokę Carmel. Gdzie spędzić wieczór? Nie ma potrzeby wybierania między jednym a drugim. Zacznij od Tap Room ze ścianami  wypełnionymi pamiątkami i barem, wokól którego golfiści snują opowieści. Później przenieś się na dół na kolację. Szef kuchni Ressul Rassallat poleci ci  specjalność kuchni: smażone  Dover z kwiatami cukini i musem z bazylii. Po kolacji wróć na górę na kieliszek przed snem, albo dwa wybranej z 30 gatunków whiskey. Wszystko kończy się około 23, co jest dość póżną porą, jak na tamte obyczaje.

17. Miejski golf w Urban Golf (London, Anglia)

W podziemiach serca Londynu, w bachicznej dzielnicy znajduje się stylowy bar. Green do puttingu i sześć golfowych symulatorów zapewniają miejsce do ćwiczeń lub gry na jednym z 52 pól golfowych. (Koszt wynosi od 15-75 dolarów za godzinę). Lokal został otwarty pięć lat temu, w jego ślad poszedł inny, otwarty w 2006 i znajdujący się bliżej dzielnicy biznesowej, właśnie dla biznessmenów. Wieczory w obu lokalach są bardzo żywiołowe, spotkać tam można odpręzających się  po pracy, trendziarzy golfowych w slipkach i innych nietypowych ludzi.

18. Muzeum USGA (Far Hills, Nowy Jork)

Nie jest to zapierające dech w piersiach miejsce, ale jeśli interesuje cię historia golfa i mistrzostwa, ostatnio odnowione museum USGA to miejsce właśnie dla ciebie. Koniecznie musisz zobaczyć wystawę Superpowers, która przedstawia rywalizajcę między Palmerem a Nikolausem w najlepszym telewizyjnym wydaniu. Wartą odwiedzenia jest także biblioteka muzeum z 20,000 woluminów i jeszcze większą ilością zdjęć i nagrań. Aby dowiedzieć się jak daleko poszła gra, zapisz się na wycieczkę po Centrum Badań i Testowania (13 od wtorku do piątku). Wstęp do muzeum kosztuje 7 dolarów dla dorosłych, dla dzieci i członków USGA zniżka.

19. Zabytkowy Pinehurst (Pinehurst, Północna Karolina)

Stosownie do swojej historii przypadającej na 1895 rok, Pinehurst oferuje kilka sposobów na poznanie dziedzictwa golfa i samej wioski. Przeglądając historyczne materiały w klubie, można znaleźć  te zawierające wyrazy uznania dla Payne Stewarda, zwycięzcy U.S. Open w Pinehurst w 1999. Archiva Rodziny Tufts, w tej poświęconej pamiątkom biobliotece, udostępniają zbiory rodzinne, włączając  w to XIX-wieczną Fontannę sodową, która przyniosła rodzinie fortunę i pozwoliła itworzyć Pinehurst.

20. Światowa galeria sław golfa (St. Augustine, Floryda)

Jak pokazuje obecna wystawa zatytułowana Bob Hope Shanks for the Memory jest nie ona tylko rozrywką, ale przede wszystkim dokumentem. Zwiedź szafki członków klubu, znajdziesz tam nowe eksponaty – szczególnie dotyczące Boba Charlesa i Pete Dye’a.
Wewnętrznny green pozwoli ci na spróbowanie swoich umiejętności kijem zrobionym z  drzewca orzesznika. Na zewnątrz czeka na ciebie 18-dołkowe pole golfowe. Wstęp (wliczony putting i film w technologi IMAX): 19,5 dolara osoba dorosła, dla dzieci zniżki.

 

tłum. Agata Budyka

źródło: GolfDigest

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie