Tak grasz jak jesz

Image

Programowi  usprawniającemu grę w golfa  zawsze  powinien towarzyszyć plan diety dostosowany do potrzeb golfisty. W istocie, to co jesz -determinuje to jak grasz. Więc, jakie jedzenie produkuje mistrzów,a jakie utrudnia grę? Oto kilka wskazówek.

Każdy wie,że właściwe odżywianie jest ważne dla wszystkich. Ale, jeśli chcesz zdobywać punkty uderzeniami- musisz podjąć ważne decyzje dotyczące gruntownych zmian w diecie. Jeśli podróżujesz grając w golf,albo uczestniczysz w turniejach, ważnym jest by nie wpadać w pułapkę żywienia się fast food'ami czy przekąskami w postaci paczki czipsów czy tabliczki czekolady. Powszechnie wiadomo, że golfiści nie przykładają uwagi do właściwego odżywiania, jak również to, że ich menu jest ubogie w  dania bogate w składniki odżywcze. Jeśli więc decydujesz się na dietę  bogatą w węglowodany, białka i tłuszcze, szybko zaobserwujesz pogorszenie się wyników.

Rzeczy, których należy unikać:

  • Golfista powinien unikać kofeiny i alkoholu. Obie te rzeczy są  moczopędne i obie wpływają  na wydajność. Kawa może zanadto stymulować umysł bądź mięśnie,przez co można stracić kontrolę nad zachowaniem. Nadmierne spożycie alkoholu znacząco wpływa na koordynację ruchową.
  • Unikaj spożywania obfitych posiłków w czasie krótszym niż dwie godziny przed wyjściem na pole. Jedzenie znajdujące się w układzie pokarmowym może zmienia kierunek krwi, odpływając z mózgu do mięśni wpływa na koncentrację i wydajność fizyczną.  Poleca się jedzenie dwie bądź trzy godziny przed grą.
  • Nie omijaj posiłków. Golfiści potrzebują powolnego i równomiernego uwalniania energii podczas trudnych i wielogodzinnych gier. Mniejsze posiłki są lepsze dla zwiększenia metabolizmu.


Dla golfisty, szczególnie na poziomie championa, istotnym jest dostarczaniem organizmowi różnorodnych węglowodanów w celu zachowania energii podczas 18 dołkowej rozgrywki czy nawet 72 dołkowego turnieju.

Umysł musi być w pełni skoncentrowany, by móc dyktować ciału co ma robić, nie wspominając już o tym, że musi obliczać dystanse i konieczną siłę. To kolejne powody, wskazujących, że jedzenie węglowodanów złożonych jest tak ważne dla twojej gry w golfa.

 

 

tłum. Anna Pietrzak

źródło: FitnessGolf

 

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie