Najciekawsze w RPA

 

Fakt, że Republika Południowej Afryki leży na półkuli południowej sprawia, że  pory roku układają się tam zupełnie inaczej niż w Polsce. Grudzień i styczeń są bowiem miesiącami letnimi. Dla golfistów prawdziwy raj – mogą grać przez cały rok

 

Do jednego z najciekawszych i zarazem najpiękniejszych miejsc  RPA zalicza się Durban (ok. 700 km na południe od Johannesburga). W samym tylko regionie Kwa Zulu Natal i mamy aż dwadzieścia osiem pól golfowych, dwa z nich to pola 9-dołkowe, pozostałe to 18-dołkowe.
Pole Mount Edgecombe Golf Course zaprojektowane specjalnie na USGA Championship zachwyca m.in. tropikalną roślinnością. Wymaga od graczy koncentracji, dużych umiejętności i wyjątkowej precyzji. Ci, którzy na nim grali zgodnie potwierdzają, że pole było dla nich prawdziwym testem. Wbrew temu co mogłoby się początkowo wydawać, nie jest jednak przeznaczone wyłącznie dla najlepszych. Każdy golfista może spróbować tu swoich sił. Dlatego też spotkać można na nim zarówno zawodowców, jak też graczy radzących sobie nieco gorzej.
Selborne Golf Club na przestrzeni ostatnich kilku lat przeszło wielką przemianę. Zmiany następowały szybko i do tego w dobrym kierunku. Dziś pole to jest jednym z ciekawszych w Republice Południowej Afryki. Z licznymi wodnymi przeszkodami nie należy jednak do najłatwiejszych.
Na Durban Country Club (6 104m, par 72) odbyła się zdecydowana większość SA Open Championships. Golfiści mogą tu grać przez cały rok, a najlepsze ku temu warunki panują właśnie zimą.
Katarzyna Płóciennik
 
  
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie