Świst

     

Odwróć kij do góry nogami i przytrzymaj za trzonek zaraz nad główką. Ręce trzymaj jak w normalnym chwycie, weź zamach i posłuchaj.

 

 

Powinieneś usłyszeć świszczący odgłos szybko poruszającej się końcówki kija. Weź zamach parę razy i ustal, w którym miejscu dźwięk jest najbardziej słyszalny. 

 

Jeśli bierzesz zamach poprawnie, świszczący odgłos powinno się słyszeć na dole łuku uderzenia . To ćwiczenie powinno pomóc Ci osiągnąć szybkość główki kija niezbędną do długich uderzeń.  

 

Cel:
1. Wytworzyć szybkość główki kija niezbędną do długich uderzeń. Jest to świetne ćwiczenie dla niedoświadczonych golfistów, jak również tych o drobnej posturze, którzy mają problem z długimi uderzeniami. Dzięki niemu można od razu zobaczyć rezultaty uderzenia. Im szybszy zamach, tym głośniejszy świst. Świszczący odgłos powinien być słyszalny zaraz pod kątem uderzenia. Jeśli świst pojawia się wcześniej, w downswingu prawdopodobnie robisz jakieś przedwczesne ruchy nadgarstkiem i to uniemożliwia Ci osiągnięcie maksymalnej szybkości główki kija.
2.Przetestować szybkość główki kija. Odległość jest bezpośrednim rezultatem szybkości główki kija. Parę minut ćwiczenia zamachów może być przydatne, abyś zobaczył jak zwiększać szybkość, a tym samym dystans. Ćwiczenie jest dobre, aby ukazać jak lepsza praca ramion, nadgarstka, czy wyważenie kija mogą wpłynąć na jakość uderzenia. Spróbuj najpierw normalnego zamachu, a potem dołącz do tego nowe ćwiczenie. Staraj się wsłuchiwać w różnice dźwięku między uderzeniami. Im głośniejszy świst, tym większą szybkość główki kija udaje Ci się wytworzyć.  
Co robić, a czego nie?
Nie ćwicz zbyt długo. Możesz w ten sposób niszczyć green.  Porównaj odgłos wytwarzany przez Twój kij golfowy z odgłosem świstu kija partnera.  

Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie