Konferencja PGA Polska

 W dniach 12-14 listopada w podwrocławskich Psarach odbyła się pierwsza w tym roku konferencja PGA Polska. Podczas trzech dni poruszono wiele tematów i zagadnień dotyczących nauki gry w golfa. Uczestnicy mogli podzielić się swoim doświadczeniem i uwagami z jakimi na co dzień spotykają się w swojej pracy. W sumie obyło się 21 wykładów prowadzonych przez najbardziej wykwalifikowanych członków PGA Polska.



Wszyscy byli pod dużym wrażeniem prelekcji przygotowanej przez Richarda Hughesa z Toya Golf Club na temat systemu szkolenia oraz motywacji juniorów. Podzielił się on ze wszystkimi swoim doświadczeniem z Walii. Jego ciekawe propozycje mogą pomóc w powstaniu ciekawego systemu dla najmłodszych w wielu klubach golfowych w Polsce.

Głos na temat kontuzji oraz pracy mięśni w golfie zabrali Filip Naglak oraz Tamasz Burant, wyjaśniając najczęstsze ich przyczyny, sposoby ich unikania oraz leczenia.

O różnicy w uczeniu początkujących i bardziej zaawansowanych graczy, roli trenera w klubie oraz o sprzęcie golfowym ciekawie wypowiedział się Przewodniczący Komisji Szkoleniowej Mike O’Brien. Podając wiele przykładów z treningu kadry Polski juniorów, Mike przedstawił sposoby zastosowania innych dyscyplin sportu w rozwoju golfisty oraz przykłady badań wydolnościowych i monitoringu graczy prowadzonych podczas zgrupowań. Długa dyskusja wywiązała się na temat Speed Golfa i jego fantastycznej roli w przygotowaniu fizycznym, jak również psychologicznym gracza.

Krzysztof Misiaczyński i Marek Sokołowski wyjaśnili wszystkim jak skonstruowane jest pole golfowe i jakie zabiegi muszą być prowadzone w sezonie, aby było przygotowane do turniejów.

Od strony marketingu klubu wypowiedział się Ryszard Kozieras dyrektor Toya Golf Club, który w swoim wykładzie przedstawił wiele problemów z jakimi spotyka się pole golfowe oraz jego obsługa i w jaki sposób są one

rozwiązywane.

Również Peter Bronson odkrył przed wszystkimi tajniki samodoskonalenia oraz przygotowania do turniejów.

PGA w naszym kraju to obecnie 40 członków licząc trenerów, instruktorów oraz non-amatorów ubiegających się o wymienione tytuły. Taka wymiana informacji z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu nauczania w naszym kraju. Po spotkaniu wszyscy jednomyślnie stwierdzili, iż konieczne będzie, jeszcze kilka spotkań, aby poruszyć kolejne tematy, na które nie starczyło czasu. Poniżej przedstawiamy wszystkie tematy oraz wykładowców, którzy przygotowali prelekcje.

Różnice i podobieństwa pomiędzy wychowawstwem, nauczaniem i trenerstwem – Richard Hughes

Rola psychologii w nauczaniu i uczeniu - Gavin Long

Jak uczyć siebie aby stać się lepszym graczem – Peter Bronson

Zasady i metody nauczania – Andy Henderson

Nauczanie osób o różnym wzroście, wadze i wysportowaniu – David Ekberg

Różnica w nauczaniu początkujących i zaawansowanych graczy – Mike O’Brien

Rozwój juniorów – Richard Hughes

Mięśnie i ich ruch podczas zamachu – Filip Naglak

Nauka w sporcie i jej rola w golfie – Tomasz Burant

Biznes - pole golfowe – Ryszard Kozieras

Budowa pola golfowego – Marek Sokołowski

Greenkeeping i utrzymanie pola golfowego – Krzysztof Misiaczyński

Prawo Sportowe – Wacław Laszkiewicz

Zalety i wady przyrządów pomocniczych w uczeniu – David Ekberg

Używanie analizy video w uczeniu – Peter Bronson

Instinctive Golf – Andy Henderson

Dopasowanie kijów golfowych do gracza - Mike O’Brien

Obciążenia umysłu podczas gry w golfa oraz unikanie ich na polu – Gavin Long

Marketing w Polsce – Wacław Laszkiewicz

Rola zawodowca w klubie – Mike O’Brien

foto-PGA Polska

źródło-Marcin Moś, PGA Polska

 źródło-golf24

Golfworld.pl
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie