Deutsche Bank Pro-Am Tour

ImageStartuje Deutsche Bank Pro-Am Tour


 
Wrocławskie pole golfowe Toya G&CC będzie pierwszym przystankiem tegorocznej edycji serii golfowej Deutsche Bank Pro-Am Tour. 
Turniej odbędzie się 22 kwietnia.
Deutsche Bank Pro-Am Tour to jeden z najpopularniejszych i najstarszych cyklów golfowych w Polsce rozgrywany już od 9 lat. 
W tym sezonie w ramach serii odbędzie się 5 turniejów eliminacyjnych oraz turniej finałowy – Deutsche Bank Invitational Polska – który odbędzie się we wrześniu równolegle z turniejem europejskiej zawodowej serii EPD Tour – Deutsche Bank Wrocław Open.
 
Walka w poszczególnych eliminacjach toczyć się będzie o 8 miejsc w turnieju finałowym. 
Zwycięzcy wyłonieni zostaną na podstawie klasyfikacji stroke play oraz stableford netto z ¾ HCP w grupach HCP: 0-18 i 18,1-36. 
Jednocześnie laureaci turniejów regionalnych zaproszeni zostaną do udziału w Pro-Amie poprzedzającym turniej dla zawodowców.
 
-  W tym roku postanowiliśmy postawić na sport. 
Dzięki udziałowi w turniejach eliminacyjnych golfiści z całej Polski dostaną możliwość zagrania u boku utalentowanych zawodowców z całej Europy. 
Tu zaczynał m.in. Martin Kaymer, który w zeszłym roku zastąpił Tigera Woodsa na szczycie światowego rankingu – mówi Alicja Strąpoć, dyrektor organizacyjny cyklu. –
 Na tym nie koniec, gdyż zwycięzcy finałowego turnieju serii Pro-Am Tour, który rozgrywany zostanie równolegle z turniejem EPD, będą walczyć o udział w światowym finale Deutsche Bank Invitational w Hamburgu.
  
Po stolicy Dolnego Śląska liga zawita kolejno do Częstochowy na pole Rosa Private GC (5 maja), Warszawy na pole Lisia Polana GC (9 czerwca), Choszczna na pole Modry Las GC (21 lipca) i Trójmiasta na pole Sierra GC (11 sierpnia), by zakończyć sezon 2012 we wrześniu (13-16) wielkim finałem we Wrocławiu.
 
Golf24
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie