Rose liczy na kwiaty w Masters.

Jak podaje Reuters, w czasie tegorocznego konkursu Masters spodziewana jest niezwykle zacięta i krótka gra. Anglik Justin Rose deklaruje przygotowanie, które pomogło mu w zeszłorocznym konkursie, kiedy to zajął piąte miejsce.
 
Podobnie jak dwanaście miesięcy temu również i tym razem w czasie wtorkowego treningu na śliskim i ostro zarysowanym polu w Auguście, Rose używał tylko dwóch  kijów z klinowatą główką (wedge) oraz jednego do uderzeń na krótkie odległości do dziewięciu treningowych dołków.  

To już tradycja, ze lepiej gra mi się w pierwszej lidze, gdzie premia jest od pola, a zwłaszcza tutaj, w czasie Augusta National – powiedział 27 letni gracz.

Cechą golfa jest to, że każda gra jest inna, dlatego gramy tydzień w tydzień.

Rose, który w zeszłym roku po raz pierwszy zakończył The European Tour Order w Merit, wygrywając ostatni w sezonie konkurs Volvo Masters, spędził we wtorek dwie i pół godziny pracując nad techniką krótkich uderzeń.

To był tylko trening z tym, gdzie potencjalnie chorągiewka może się znaleźć w czasie gry - krótkie zagrania do dołka, a także odbijanie piłki po ziemi w tych konfiguracjach. -  powiedział po treningu z kijami do gry na piasku, do wysokich oraz krótkich uderzeń.  

Oddałem kilka uderzeń z przeszkoda tu i tam i wiem, gdzie istnieje większe  prawdopodobieństwo, że mogę stracić piłkę, i w tym tkwi sedno.

Chodzi też o to, żeby znać swoja grę i ćwiczyć z pozycji, w której najprawdopodobniej znajdziesz się w czasie konkursu.

Numer dziewiąty w światowym rankingu, który nie skończył gorzej niż dwunasty w czterech ostatnich pierwszoligowych spotkaniach w zeszłym roku, jest podekscytowany swoją wysoką formą.

Doświadczenia, które zdobyłem tutaj, w Auguście będą procentować, powiedział Rose, czterokrotny zwycięzca European Tour.  Mam zarówno dobre jak i złe doświadczenia ale człowiek uczy się z wszystkich doświadczeń.”

W zeszłym roku byłem bardzo pewny siebie w czasie rozgrywek, przez cały tydzień znajdowałem się w czołówce i doskonale się z tym czułem. Kocham to.

Rose dzielił swoją pozycje z mającym trzy uderzenia poniżej normy 69-latkiem, i był tylko z dwoma dołkami do końca zanim zakończył siedemnasty dwa razy z dwoma uderzeniami powyżej normy.

Najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o wygranie kluczowych zawodów jest wiara, że jesteś w stanie tego dokonać i ostatni rok był pod tym względem dla mnie kluczowy, powiedział.

Moja gra jest naprawdę dobra i wszystko wokół dobrze się zapowiada, naprawdę nie mogę doczekać się tygodnia rozgrywek. Jeśli uda mi się utrzymać odpowiedni sposób myślenia, to powinna być to naprawdę dobra robota.

Tłumacz: Monika Korona
Red. Jolanta Kolano
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie