Golf w stylu latino

 Wśród miłośników golfa region Lizbony cieszy się coraz większą popularnością. Zaczynając podróż po Portugalii, a konkretniej po lizbońskim  regionie, trzeba wymienić zwłaszcza trzy tamtejsze rejony z wyjątkowo atrakcyjną ofertą pól golfowych: Co-sta Azul, Costa do Estoril & Sin-tra i Oeste.
 
Widoki wokół tamtejszych pól golfowych dostarczają niesamowitych wrażeń. Tak jest właśnie w przypadku Quinta da Marinha czy też pola Oitavos w Estoril ( warto wiedzieć, że było ono pierwszym polem w Europie i drugim na świecie, które otrzymało „Certified Signature Sanctuary/Gold").
W rejonie Costa Azul znajdują się pola zaprojektowane przez znanych mistrzów - architektów: Rockyego Roquemora, Franka Penninka i Roberta Tren-ta Jonesa. Co ciekawe grając na Praia d'EI Rey, w rejonie Oeste z drugiego dołka można zobaczyć wyspy Berlengas.
 
To właśnie w Porto e Norte wiele lat temu otwarto pierwsze w Portugalii i trzecie w Europie kontynentalnej pole golfowe. Dziś w tym regionie jest ich już osiem..

Duże jest zainteresowanie Archipelagiem Madery. Nie tylko baśniowy krajobraz, ale i wspaniale przygotowane pola golfowe przyciągają  rzesze fanów tego sportu. Można tu grać na jednym z trzech pól golfowych: dwa leżą na Maderze i jedno na wyspie Porto Santo.
Katarzyna Płóciennik

Fot. www.clubtravel.eu
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie