Barnbougle Dunes

ImageNietknięta dzikość, nieskazitelne wybrzeże, chłodny klimat, wina i świeża produkcja sprawiają, że australijska wyspa, Tasmania, cieszy się wielką renomą. Jest jednak coś jeszcze - na północy wschodniego wybrzeża Tasmanii leży ukryta perełka i jedno z najlepszych na świecie pól golfowych - Barnbougle Dunes.

Barnbougle, mimo że młode, ma opinię jednego z przodujących pól golfowych na świecie. Zapierający dech krajobraz tego miejsca odzwierciedla nadmorską dzikość pól ze Szkocji i Irlandii. Jeśli Barnbougle będzie dalej się rozwijać, z czasem pójdzie w ich ślady.

W Barnbougle gra w golfa jest doświadczeniem, które pobudza wszystkie zmysły. Ze słońcem za plecami, wiatrem we włosach, zapachem morskiej soli i rykiem oceanu, będziesz urzeczony wszystkim tym, co Matka Natura ma do zaoferowania. Pole prezentuje się w nowym wymiarze każdego dnia, zapewniając ekscytujący, ambitny golf.

Barnbougle jest polem golfowym niepodobnym do jakiegokolwiek innego w Australii. Grasz pomiędzy, ponad i wzdłuż strzelistych wydm, gdzie zapierające dech widoki i pasjonujący golf zapewniają spektakularną scenerię,. porównywalną z najlepszymi polami świata

Steve Keipert, Australijczyk z Golf Digest w styczniu 2005 powiedział: „Barnbougle jest tak widowiskowe, że zostanie pokochane od pierwszego wejrzenia, nawet przez często podróżujących golfistów.”

Pole jest wystarczająco dobre, aby testować najlepszych graczy, ale i wystarczająco duże, żeby zadowolić każdego golfistę. Niesamowite widoki i 18-dołkowy turniej, którego plan i projekt może równać się z najlepszymi polami Brytanii i Irlandii, gwarantują grę na najwyższym poziomie.

Geoff Slattery z Golf Victoria w czerwcu 2004 napisał „jestem szczęściarzem mogąc grać na tak znakomitym polu.”

Usytuowany w małym tasmańskim mieście Bridport, Barnbougle Dunes znajduje się godzinę jazdy na północny-wschód od Launceston, dokładnie na dzikim północnym wybrzeżu wychodzącym na Bass Straight.

Barnbougle Dunes podtrzymuje tradycję amerykańskich publicznych pól, takich jak: Pebble Beach i Pinehurst oraz St. Andrews w Szkocji, czyli nie ma żadnych członków. Każdy jest mile widziany.

Barnbougle Dunes  zaprojektowane przez Amerykanina Toma Doaka i Mike’a zapewnia wiele atrakcji:

  •  18-dołkowy turniej, który w Australii nie ma sobie równych
  •  Teren treningowy
  •  Cztero-gwiazdkowe zakwaterowanie
  •  Spektakularny clubhouse

Barnbougle Dunes wymaga strategii i przygotowania odpowiedniego planu gry dostosowanego do twoich zdolności.

Steve Keipert, Australijczyk z Golf Digest w styczniu 2005 napisał: „trudno jest wyobrazić sobie gracza, który nie jest usatysfakcjonowany czasem spędzonym na Barnbougle Dunes.”

Nigell Wall z Golf Australia Magazine stwierdził „Barnbougle Dunes reprezentuje przełom w tym kraju.”

I z pewnością sprawia, że Tasmania staje się jednym z najważniejszych miejsc na mapie światowego golfa.

 

 

 

tłum. Agata Socińska

źródło: golf.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie