PZG

Polski Związek Golfa powstał 31 lipca 1993 roku w Warszawie. Związek zrzesza blisko 2.000 golfistów, posiadających oficjalny HCP PZG, członków klubów golfowych.

Do głównych celów Związku należą: promowanie, rozwój i organizacja sportu golfowego w Polsce oraz reprezentowanie i ochrona interesów zrzeszonych w PZG polskich klubów golfowych – Członków Związku.

Polski Związek Golfa odpowiedzialny jest za opracowywanie kierunków rozwoju tej dyscypliny sportu, za wdrażanie i nadzór nad przestrzeganiem reguł golfa wydanych przez Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews, a także organizowanie i ustalanie reguł mistrzostw i turniejów golfowych w Polsce, odbywających się pod auspicjami Związku (w tym drużynowych i indywidualnych mistrzostw kraju).

Polski Związek Golfa odpowiada za powołanie spośród członków PZG reprezentacji kraju (w różnych kategoriach wiekowych) oraz zgłaszanie udziału kadry w zawodach międzynarodowych. PZG wspiera również działalność osób pracujących zawodowo w klubach polskich oraz rozwój kadr szkoleniowych zatrudnionych na terenie pól golfowych, z których korzystają członkowie Związku.

PZG zrzesza 36 klubów golfowych z całej Polski. Kluby te prowadzą działalność sportową i szkoleniową przy 13 polach 18-dołkowych oraz polach 9-dołkowych i strzelnicach golfowych.

 
ZarządPrezes:Piotr Mondalski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
Wiceprezes d.s prawnych i organizacyjnych:Brygida Morańska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
Wiceprezes d.s finansowych, Skarbnik PZG:Maciej Skierski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
Wiceprezes d.s sportowych:Witold Grzesiak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
Wiceprezes d.s sędziowskich i dyscyplinarnych:Rafał Podkański (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Sekretarz GeneralnySekretarz Generalny PZG:Jacek Artur Gazecki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Komisja RewizyjnaPrzewodnicząca:Elżbieta Panas
Wiceprzewodniczący:Joanna Trzaskalska-Kołodziejczak
Sekretarz:Stefan Kołtuński

Komisja SportowaPrzewodniczący:Michał Kasprowicz
Członkowie:Piotr Robełek i Mike O'Brien

Komisja Techniczno - HandicapowaPrzewodniczący:Sławomir Piński
Członkowie:Wojciech Słupeczański i Włodzimierz Kronenberger

Komisja SędziowskaPrzewodniczący:Rafał Podkański
Członkowie:Michał Cesarz i Jerzy Błaszczuk

Komisja Dyscyplinarno - RegulaminowaPrzewodniczący:Lech Gąsecki
Członkowie:Witold Grzesiak i Andrzej Piotrowski
Adres

Al. Jerozolimskie 65/79
pok. 3224
00-697 Warszawa

Kontakt

tel. 48 22 6305560
fax. 48 22 6305561
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 118-13-89-478
Regon: 010345636
KRS Nr 0000117289

Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie