Zmiany na polu British Open

ImageOrganizatorzy British Open w Turnberry wprowadzili na szkockim polu wiele zmian (m.in. wydłużyli je o 226 metrów), gdyż ostatnie rozgrywki miały tam miejsce 15 lat temu.
Nowy układ wprowadza sześć nowych tee, a wśród nich widowiskowy 200 jardowy (182,88 metra) drive nad zatoką, tuż obok słynnej Latarni przy 10 dołku.

Zmiany wprowadzane stopniowo na przestrzeni lat, zostały niedawno oficjalnie ogłoszone, podczas konferencji prasowej odbywającej się na polu golfowym.

Na zmianę metrażu przygotowanego na mistrzostwa 16-19 lipca składa się 135 jardów (123 metry)dodanych do trzech końcowych dołków, par-5 17 poszerzony 559 jardów (ponad 511 metrów), a 16 zmienia się z prostej dołka na 455 jardowy (416 metrów) ostry skręt w prawo.

Pole na zachodnim wybrzeżu Szkocji gościło turnieje w latach 1977, 1986 i 1994.

Tiger Woods, który trzy razy wygrał British Open, wystąpi tam po raz pierwszy. Padraig Harrington, zwycięzca z Carnoustie w 2007 oraz w Royal Birkdale z minionym roku, stara się zostać pierwszym graczem, od wygranej Petera Thomsona w 1956, który zwycięży Open trzy razy z rzędu.

Turnberry debiutowało, na Open polu typu link, w 1977, kiedy Tom Watson, który konsekwentnie zwyciężał 5 razy, prześcignął Jack Nicklausa, co później nazywane było "Pojedynkiem w słońcu", przy ostatnich 36 dołkach. Mimo to Nicklaus zakończył 65-66, Watson zdobył 65-65 a trzecie miejsce Huberta Grena było o 10 uderzeń niżej.

Organizatorzy nie dali wiary spekulacjom, że pobliski Rogal Troon, który również był gospodarzem Open, jest już gotowy na to by przyjąć tegoroczny turniej z powodu opóźnień w remoncie pięciogwiazdkowego Turnberry Hotel, który wychodzi na links.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że hotel będzie gotowy by pełnić funkcję centrali konkursu." powiedział David Hill dyrektor turnieju Royal & Ancient’s. "Jesteśmy w stałym kontakcie z Leisurecorp (właścicielami Turnberry) i możemy zapewnić, że będzie gotowy na czas".

Nagroda pieniężna za Open nie została jeszcze ogłoszona a pojawiają się pogłoski, że nie będzie znacznie odbiegać od zeszłorocznych 4,2 milionów funtów. Jednak w związku z osłabieniem funta brytyjskiego wyniesie niewiele ponad 6 milionów dolarów, w porównaniu prawie 8,4 milionami dolarów podczas zeszłorocznego turnieju gdzie dominowali Amerykanie.

 

tłum. Ewa Dydusiak

źródło: golf.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie