Woods stracił moc?

ImageWiele się nie zmieniło po poważnej operacji kolana Tigera Woods’a. Wygrał w Bay Hill dzięki birdie na ostatnim dołku, tak jak wszyscy się spodziewali. Nawet jeśli jego zamach nie był nadzwyczajny kilka tygodni później, w Quail Hollow, stał się kluczowym przedmiotem sporu przed finałowymi dwoma dołkami. Ale to nie jest już ten sam Tiger Woods.


Nie ma dawnej mocy. Jej brak nigdy nie był tak widoczny, jak podczas gry Phil’em  Mickelson’em w finałowej rundzie Masters, kiedy to Woods był zwykle pierwszym uderzającym z fairwayu. Nawet jego rywal nie mógł nic pomóc:

"Musiałem na niego poczekać", powiedział żartobliwie Mickelson. Więcej oznak wyszło na jaw w Quail Hollow. Średnia odbić Mickelson’a była o prawie 13 metrów dłuższa niż Woods’a. Statystyki mogą być mylące, zwłaszcza podczas pierwszych dwóch rund, ponieważ stosowali różne rodzaje uderzeń. Ale w trzeciej rundzie, kiedy dzieliła ich tylko jedna grupa, średnia Lefty’ego  wynosiła 317 metrów, a Woods’a 300.

Woods ma odpowiedz na przyczynę swoich nagłych strat odległości: "Nie grałem przez dłuższy okres czasu", powiedział Thusday, odnosząc się do swojego ośmiomiesięcznego przestoju po U.S Open" I zajmie to trochę czasu zanim moje ciało powróci do poprzedniej formy i będę mógł uderzać z tą samą siłą. Nie uderzam piłeczki na jednakową odległość ironami lub driverami.

Woods powiedział w Quail Hollow, że właśnie zaczyna ponownie stosować tylne uderzenia, których brakowało mu wcześniej. Mówił o rotacji niezbędnej, by wytworzyć prędkość podczas uderzenia oraz o tym, jak ważne jest starać się nie naciągać wiązadeł.

Mickelson spytany w zeszłym miesiącu o Augustę, nie zauważył niczego nadzwyczajnego - oprócz tego, że Woods był pierwszym do uderzenia:

"Wydawało się, że  grał tak jak zawsze", powiedział Lefty. "Jakby miał tyle szybkości, ile zechce.  W tym roku również byłem w stanie zwiększyć trochę swoją prędkość. Moje uderzenia wciąż są dłuższe niż w tamtym roku.

Mickelson był zawsze bardziej bardziej rozmiłowany w długości niż Woods, aura Tigera zawsze kręciła się wokół siły.
Woods eksperymentował z różnymi chwytami i długościami swoich kijów, jednak powoli powraca do tych, których używał wcześniej.

Czy zmiana jest nieuchronna? Geoff Ogilvy nie jest tego taki pewien:

"Za każdym razem kiedy słyszeliśmy słowa typu  ,'Jest zagrożony', i 'Nie jest tam, gdzie był kiedyś', on wychodzi i wygrywa 8 z 12 następnych turniejów", powiedział Ogilvy. "Nie sądzę więc, żeby jeszcze ktoś rozważał, czy Tiger kiedykolwiek wróci do formy."

 

tłum. Monika Piekut

źródło: golf.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie