Tiger Woods gra dla sponsorów

ImageTiger użył swoich wpływów podczas spotkania z przedstawicielami firm sponsorujących PGA Tour. „ Teraz wszyscy musimy tak postępować” , powiedział.

W związku kryzysem ekonomicznym i naciskami polityków na gospodarkę, Fincher zapytał Woodsa, czy mistrz nie rozważyłby zorganizowania spotkania dla wpływowych przedstawicieli firm z sektora prywatnego wspierających Tour. Odpowiedź przyszła w poniedziałek, kiedy to grupa osobistości ze świata biznesu,  których firmy znajdują się na liście potencjalnych sponsorów zawodów w 2010 roku,  została zaproszona na śniadanie oraz turniej w Isleworth Country Club w pobliżu Windermere.

„Nadszedł czas, kiedy musimy zrobić wszystko, by wspomóc Tour” powiedział Tiger w wywiadzie dla GolfDigest.com „ Komisarz zapytał mnie, czy mógłbym coś takiego zorganizować”, odpowiedziałem 'Pewnie', to było korzystne dla wszystkich".
 
Woods jest graczem nr 1 na świecie i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym sportowcem na Ziemi, więc z pewnością był w stanie zrobić odpowiednie wrażenie podczas spotkania ze swoimi gośćmi. W czasie śniadania odpowiadał na rozmaite pytania, potem, wraz z kolegami Ryujim Imadą oraz Nickiem O'Hernem, oprowadzali gości po ośrodku przez pół godziny. Następnie dołączył do nich Chris DiMarco i wspólnie z przedsiębiorcami rozegrali turniej na 18 dołków.   

Gracze odmówili podania nazwisk zaproszonych gości, być może z powodu ryzyka nacisków, z którymi przedsiębiorcy zetknęli się w czasie kryzysu ekonomicznego.

„Goście pytali Tigera o szczegóły dotyczące jego gry, stanu jego kolana i inne rzeczy. Widać było, że rozmowa przebiegała w sympatycznej atmosferze. Również my byliśmy bardzo zainteresowani” powiedział Imada, który wygrał swój pierwszy tytuł w odwołanych w tym roku zawodach z cyklu AT&T w okolicach Atlanty. „ Tak naprawdę  nie mamy zbyt wielu możliwości rozmowy z Tigerem i wysłuchania tego, co ma do powiedzenia. To była naprawdę znakomita okazja”.

„Dla mnie najważniejsze było to, że mogłem się przyłączyć i pomóc. To trudny okres, w którym każda okazja by budować nowe relacje ze sponsorami naprawdę wiele znaczy”

Imada opowiadał jak próbował nauczyć jednego z zaproszonych gry w golfa. Nie szło to najlepiej. Jego pierwsza faza zamachu była zbyt krótka i skierowana do środka, a potem uderzał zbyt nisko. Próbowałem mu pomóc pokazując mu jak ma prowadzić kij, by wygładzić ruch” - powiedział. Zawstydziłem go, mam nadzieję, że nie wpłynie to na jego decyzję o wsparciu dla nas. ”

Imada żartował, ale zapytany jak wypadł Woods tego ranka odpowiedział serio: „ Poradził sobie znakomicie bawiąc gości oraz przekazując im swoje uwagi i porady. Jest naprawdę wyjątkowy”

Woods zrobił pozytywne wrażenie nie tylko na kolegach z pola, ale także na komisarzu Finchemie,  który śmiało może nazywać sportowca tym, który znakomicie odpowiedział na wezwanie by pomóc w trudnych czasach.

„Zawodnicy mają teraz okazję  by pokazać swoje uznanie dla sponsorów, czy to przez prywatne spotkania takie jak Tiger zorganizował w poniedziałek lub goszcząc ich w czasie zawodów” - powiedział Finchem. „ To wspaniale, że   Chris DiMarco, Ryuji Imada oraz Nick O'Hern dołączyli do Tigera w czasie spotkania. Zawsze szukaliśmy sposobów na rozwijanie relacji z partnerami. To była znakomita okoliczność”.


Warto odnotować, że Woods wygrał 65 turniejów z cyklu PGA Tour oraz 14 głównych. Zarabia nie tylko na golfie. Jest pierwszym sportowcem, którego zarobki osiągnęły 1 miliard dolarów nie wliczając do tego milionowych sum przekazanych dla jego fundacji charytatywnej.

Śmiało więc można powiedzieć, że taka pozycja gwarantuje możliwości wpływu na świat biznesu, dlatego był bardzo zadowolony ze spotkania z wpływowymi gośćmi by zapewnić dalsze finansowanie zawodów.

„To była zabawa, ale także coś, co czułem ze powinienem zrobić. Wszyscy musimy teraz tak robić ” mówi. „Nasz sport potrzebuje tego.  Takie mamy czasy”

 

Dave Shedloski

tłum. Michał Baran

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie