European Tour

Liang Wen-chong jest drugim graczem z Chin, który zwyciężył w zawodach European Tour. Pokonał Malezyjczyka Iaina Steela na pierwszym dołku dogrywki. Zawody Clariden Leu Singapore Masters w ogóle przyniosły wiele wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji.
Decydująca okazała się czwarta runda – wcześniej pretendentów do tytułu mistrza było kilku.

Ostatecznie zostało dwóch. Liang i Steel po czterech rundach mieli identyczny wynik - 277 uderzeń, 11 poniżej par. Liang zachował jednak więcej zimnej krwi na pierwszym dołku dogrywki. Zagrał go na par, podczas gdy piłka przeciwnika znalazła się w wodzie, przez co dołek zakończył niechlubnym double bogey.
Na trzecim miejscu znalazł się Simon Dyson z rezultatem 278 uderzeń. Zaraz za  podium znaleźli się ex aequo: Nick Dougherty, David Lynn, Jean vad de Velde i Anthony Walla.

Liang Wen-chong powtórzył sukces swojego rodaka sprzed 4 lat. W 2003 roku na turnieju Singapore Masters Zhang Lian-wei pokonał Erniego Elsa i stał się pierwszym Chińczykiem w historii, który zwyciężył w turnieju cyklu European Tour.

Liang to młody zawodnik, który był mistrzem amatorów w Chinach, grał bardzo dobrze, jednak dopiero gdy przeszedł na zawodowstwo nauczył się właściwie trzymać kij – wcześniej miał grip typowo baseballowy.

Kolejne zawody z serii European Tour odbędą się w Chinach, gdzie młody gracz ma nadzieję powtórzyć sukces przed własną publicznością.
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.