Pilsner Urquell The Open Championship 2010

Image Pilsner Urquell dla miłośników golfa.
Marka z tradycjami oficjalnym piwem najstarszego turnieju golfowego świata – The Open Championship w St Andrews.

Od 15 do 18 lipca br. w szkockim St Andrews odbędzie się kolejna edycja rozgrywanego już od ponad 150 lat turnieju golfowego The Open Championship. Oficjalnym piwem turnieju od dwóch lat jest Pilsner Urquell – marka o równie wielowiekowych tradycjach. Jej ambasadorem podczas tegorocznych zawodów będzie legendarny Anthony „Tony” Jacklin. Z tej okazji w lipcu na stronie www.pilsner.pl będzie można wziąć udział w konkursie golfowym. Do wygrania profesjonalny sprzęt do golfa o wartości 4500 złotych. Prawdziwe pochodzenie golfa jako dyscypliny sportowej nie jest do końca jasne. Niektóre wzmianki wskazują na to, że golf wywodzi ze Szkocji, z czasów późnego średniowiecza. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie na Wyspach Brytyjskich od ponad 150 lat rozgrywane są jedne z najbardziej prestiżowych i najstarszych zawodów golfowych świata – The Open Championship. Pierwsze zawody The Open Championship odbyły się w 1860 roku na zachodnim wybrzeżu Szkocji, w leżącym nieopodal Glasgow mieście Prestwick. Od tamtej pory zawody odbywają się (z drobnymi wyjątkami) raz do roku na jednym z 14 pól golfowych Wielkiej Brytanii, przyciągając miłośników golfa z różnych stron świata. W zeszłym roku puchar zwycięzcy po raz pierwszy zdobył 37-letni Amerykanin Stewart Cink pokonując pięciokrotnego mistrza, 59-letniego Toma Watsona. Także i w tym roku o puchar zawalczą profesjonaliści i amatorzy z całego świata. Pula nagród wynosi około 4 miliony funtów. Zwycięstwo zatem będzie miało nie tylko prestiżowy, ale także i finansowy wymiar. Aby uczcić 150 rocznicę The Open Championship 14 lipca organizatorzy przewidzieli także pozakonkursowe zawody specjalne, rozgrywane na czterech dołkach pola „Old Course”. Wezmą w nich udział dawni mistrzowie golfa. W 2000 roku w podobnych zawodach rozegranych na tym samym polu udział wziął urodzony w 1912 roku wielokrotny mistrz golfa Sam Snead. Kto ostatecznie zagra w tym roku nadal pozostaje tajemnicą, wiadomo jednak, że o zwycięstwo zawalczy m.in. tegoroczny ambasador marki Pilsner Urquell, Anthony „Tony” Jacklin, zwycięzca The Open Championship z 1969 roku i legenda brytyjskiego golfa. W wieku 26 lat pobił wszelkie rekordy wydajności w historii Wielkiej Brytanii w golfa. Zagrał w 27 turniejach The Open Championships, w tym w pięciu rozgrywanych na polach St Andrews. Jako ambasador marki pełnić on będzie także podczas zawodów rolę gospodarza w namiocie VIP-owskim Pilsner Urquell.

W ramach działań promujących tegoroczny turniej The Open Championship, Pilsner Urquell podejmie działania także w Polsce. W lipcu na stronie www.pilsner.pl rozpocznie się konkurs, w którym główną nagrodą będzie sprzęt do gry w golfa. Wartość tego profesjonalnego wyposażenia  golfowego to 4500 złotych. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie i odpowiedzieć na pytania zadawane przez… Mariusza Czerkawskiego. Światowej sławy polski hokeista, po zakończeniu zawodowej kariery, od 2009 roku oddaje się grze w golfa, podobnie jak wielu znanych sportowców. Warto wziąć udział w tej niebanalnej zabawie. Pilsner Urquell jest oficjalnym piwem The Open Championship od 2009 roku. Jego wytrawny smak i wielowiekowa tradycja idealnie wpisują się zarówno w gusta uczestników turnieju, jak i w prestiżowy charakter imprezy. W tym roku piwo Pilsner Urquell podane zostanie blisko 230 tysiącom widzów, którzy będą mogli go spróbować, korzystając z jednego z siedmiu barów obsługujących łącznie 120 stanowisk. W ciągu tygodnia organizatorzy spodziewają się, że widzowie i zawodnicy zamówią  ok. 100.000 pintów piwa (1 pint to ok. 0,56 l) i 850 zgrzewek piwa puszkowanego. Umowa między R&A (firmą zarządzającą turniejem The Open Championship) oraz SABMiller (zarządzającym marką Pilsner Urquell) została zawarta na 5 lat. Tym samym pierwszy i jedyny na świecie pilzner, Pilsner Urquell, podawany będzie także gościom w 2011 podczas turnieju w Royal St. George’s, w 2012 w Royal Lytham oraz w 2013 w St. Annes.
Więcej na: www.pilsner.pl oraz www.opengolf.com

***
Pilsner Urquell. Wytrawny smak rodzi się z czasem. Pilsner Urquell to pierwsze na świecie piwo jasne, które powstało w 1842 roku. Pilsner Urquell od ponad 160 lat nie poddaje się trendom i modom, pozostając wierny swej oryginalnej recepturze. Jest idealne dla tych, którzy potrafią docenić prawdziwą jakość oraz mają wyrobiony gust. Pilsner Urquell jest zaproszeniem do świata wytrawnego smaku - świata wymagających konsumentów. Odzwierciedleniem wartości reprezentowanych przez markę jest jej zaangażowanie w wyjątkowe przedsięwzięcia takie jak Pilsner Urquell International Photography Awards czy festiwal Pilsner Urquell Perspective. Intensywna goryczka chmielu, słodycz karmelu, palony smak miodu i orzecha, musująca cierpkość oraz bogaty ziemisty charakter to składniki niepowtarzalnego smaku Pilsner Urquell. PIlsner zawiera 11,8% ekstraktu oraz 4,4% alkoholu.

Kompania Piwowarska - Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa - m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz czternaście oddziałów handlowych na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną nastawioną na walkę z wykluczeniem społecznym na tle ubóstwa oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży  osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2010 r. wyniosła 14,6 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa - SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2009 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 25,3 mld USD oraz wypracował zysk brutto w wysokości 3,4 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Dodatkowych informacji udzielają:

 
Agnieszka BRUDNICKA
Senior Account Executive
Hill&Knowlton
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel +48 (22) 646 22 02
Fax +48 (22)  646 33 19
Tel. kom. +48 609 520 929     

Tomasz KANTON
Brand PR Manager
Kompania Piwowarska S.A.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. +48 61 87 87 776
Fax +48 61 87 87 850
Tel. kom. +48 695 592 651
Author Profile: Krzysztof Bors

This author has published 50 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie