Christina Kim będzie gwiazdą Italian Open

ImageGwiazda U.S. Solheim Cup Christa Kim będzie w tym tygodniu w  centrum zainteresowania w trakcie Carta Si Ladies Italian Open od czwartku do piątku (15-18 października) w Le Rovedine Milano Golf Club w Mediolanie.

Kim została zaproszona do gry, w której udział weźmie 108 kobiet i dołączy do uczestniczek European Solheim Cup Laury Davies, Tanii Elosegui, Becky Brewerton i Diany Luny.

Kim zwiedziła już Rzym i wyjaśnia powody swojego udziału w konkursie: „Nie mogę się doczekać gry w Italian Open. Wyszło naprawdę idealnie – nigdy nie byłam w Mediolanie, a to takie interesujące miejsce z powodu tej całej mody. A także z programem, jaki ułożyli – byłam na otwarciu, a chciałam przyjechać i wziąć udział w LET i sprawdzić się wśród tych wszystkich wspaniałych uczestniczek”.

„Nigdy nie byłam we Włoszech, jestem taka zachwycona, podekscytowana i zaszczycona, że biorę w tym roku udział: czeka mnie fantastyczna gra w golfa, zakupy i czas spędzony z jednymi z najlepszych golfistek na świecie!” – powiedziała.

Podwójna zwyciężczyni US LPGA Tour dodaje: „Przyjaźnię się z wieloma uczestniczkami LET: Becky Brewerton, Melissą Reid, Giulią Sergas, Martiną Eberl, Stefanie Michl, Trishą Johnson, Tanią Elosegui i innymi! Oczywiście przyjechałam, żeby wygrać. Gram bardzo dobrze i nie mogę się doczekać ekscytującej gry. Chciałabym także poznać więcej golfistek, jak również opuścić Włochy z niesamowitym doświadczeniem”.

Kim ujawniła swój talent gwiazdorski przed europejską publicznością w trakcie The 2009 Solheim Cup w Rich Harvest Farms w sierpniu, kiedy zdobyła trzy punkty dla USA, w tym kluczowy punkt przeciwko Tanii Elosegui w grze jeden na jednego w finałowym dniu, który przesądził o zwycięstwie amerykańskiej drużyny w walce o puchar.

Poza koleżankami z Solheim Cup, które są wszystkie zwyciężczyniami w LET w tym roku, do Kim dołączą także mistrzynie 2009 LET Linda Wessberg, Marianne Skarpnord, Jade Schaeffer, Beatriz Recari, Nicole Gergely i Felicity Johnson.

Ladies European Tour odbędzie się po raz pierwszy w Le Rovedine Milano Golf Club, który położony jest 10 minut jazdy od centrum miasta. Sponsorem tytularnym będzie również po raz pierwszy Carta Si.

Po dwóch rundach zakwalifikowanych zostanie 50 najlepszych golfistek (oraz uczestniczki nierozstrzygniętych pojedynków), a zwyciężczyni otrzyma czek na kwotę 30 tys. euro.

 

tłum. Karina Dryznar

źródło: LET

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie