Bland pokonuje Boyda i zdobywa tytuł Bad Ragaz

Image14 lat po swojej pierwszej wygranej w European Senior Tour, John Bland po raz drugi zdobywa tytuł mistrza po ciężkim dniu Bad Ragaz PGA Seniors Open.


Zawodnik z Południowej Afryki, który zwyciężył w London Masters poczas swojego pierwszego sezonu Senior Tour w 1995 roku, zadał cios faworytowi turnieju Bobowi Boydowi  przy pomocy birdie przy drugim dołku podczas death paly-off, po tym jak obaj zwodnicy zakończyli grę na tym samym poziomie w Golf Club Bad Ragaz, w Szwajcari.

Bland zakończył grę z wynikiem 11 poniżej par dzięki rundzie 65 uderzeń, w skład których wchodziły cztery birdie, oraz eagle przy siódmym dołku, podczas gdy Boyd osiągnął ten sam wynik z jednym birdie przy ostatnim dołku. Był to zaledwie jego drugi birdie tamtego dnia.

Natomiast były zawodnik Ryder Cup, Sam Torrance ze Szkocji,zakończył grę na jednym bogi, dzięki któremu osiągnał punktację 65 uderzeń a od prowadzącego duetu dzieliło go tylko jedno uderzenie przy wyniku 10 poniżej par.

Kilka chwil po tym jak Bland (liczący 63 lata, co daje mu drugie miejsce w rankingu najstarszych zwycięzców Senior Tour,  zaraz po Neilu Coles) odebrał swoje trofeum oraz nagrodę w wysokości  €33,000,plasując sie tym samym na 14 miejscu w the Order of Merit, zadedykował to zwycięstwo swojej żonie Sonji, która udzieliła mu paru dobrych rad przed zawodami.

„Poradziła mi bym trochę  zwolnił tempo, bo mój swing był za szybki i jak widać to podziałało”- przyznał Bland, który tym samym ustanowił rekordowy czas przerwy – 13 lat oraz 313 dni pomiedzy kolenymi zwycięstwami w Senior Tour.

Po czym dodaje – „Wiedziałem, że muszę szybko zdobyć birdie, a tym samym wywrzeć presję na faworytach turnieju. Miałem wystarczająco dużo szcześcia by to zrobić. Szczerze mówiąc, myślałem, że jestem zbyt daleko w tyle by wygrać turniej, ale być może właśnie takie nastawienie sprawiło, że byłem bardziej zrelaksowany a moja gra bardziej naturalna. Jednakże mój sposób myślenia nagle się zmienił, a napięcie powróciło gdy osiągnąłem wynik  11 poniżej par i zobaczyłem, że wygrywam turniej!”

„Obserwowałem grę Boba (Boyda) przy ostatnim dołku, kiedy to wykonał wspaniały putt, po którym potrzebna było dogrywka. W drodze do naszego 18 dołka an tee, przeprosił mnie  i przyznał, że przez cały dzień nie udało mu się wykonać putta ani razu. To był miły gest z jego strony, który pokazuje swoiste poczucie solidarności  wśród zawodników Senior Tour.

Obecnie Bland wybiera się na Cleveland Golf/Srixon Scottish Senior Open, gdzie zamierza  zmniejszyć dystans dzielący go od pierwszego miejsca w the Order of Merit.

- „Tak naprawdę nie myślę o wygraniu the Order of Merit, jednak byłoby miło napędzić stracha zawodnikom takim jak Woosie czy Sam (Torrance).”-  powiedziła Bland

Boyd wspiął się 6 pozycji wyżej, na miejsce 12 w the Order of Merit, podczas gdy Torrance uplasował się na miejscu 3 za Walijczykiem Ianem Woosnamem.

Rodak, Boyda, Doug Johnson uplasował się za Torrancem na 4 pozycji, po tym jka zakończył rundę z wynikiem 69 uderzeń.

 

tłum. Katarzyna Szydywar

źródło: golf.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie