Dania zwycięża w Evian Masters Juniors Cup

ImageDania odniosła zwycięstwo w 3 edycji turnieju z cyklu Evian Masters Juniors Cup sponsorowanego przez Alstom. Jest to turniej dla zawodników poniżej 14 roku życia, która odbywa się w weekend poprzedzający Evian Masters.

Ten swoisty wstęp do Evian Masters okazał się wspaniałym golfowym widowiskiem, w którym wzięło udział 60 amatorów poniżej 14-stego roku życia. Drużyny składały się z dwóch dziewczyn oraz dwóch chłopców.

Podczas dwudniowych zawodów rywalizowało ze sobą 15 krajów, w tym  Japonia, Indie, Indonezja, Chiny oraz Meksyk (który był reprezentowany przez Ochoa Golf Academy  ) jak i również 10 europejskich krajów.

Hiszpania dążyła do utrzymania tutułu mistrza, który zdobyła po zaciętej walce ze Stanami rok wcześniej.

Pierwszego dnia ton grze nadawał francuski zawodnik, Kenny Subregis, który uzyskał wynik 69 (-3), co dawało mu przewagę dwóch uderzeń, a wśród kobiet na prowadzenie wysunęła się, godna podziwu chińska zawodniczka Jian Xin Yang z wynikiem 71 (-1). Jednkaże to Hiszpania prowadziła w grze drużynowej zostawiając w tyle Szwecję, Danię oraz Japonię.

Podniesiona na duchu przez lepszą pogodę, duńska drużyna przystąpiła do decydującej walki. Julie Finne-Ipsen osiągnęła najlepszą punktację w calym turnieju 68 (-4), a Daniel Nielsen umocnił jej pozycję zdobywając 70 (-2), co dało ostateczny wynik 144 punktów.

Dania zajęła pierwsze miejsce zdobywając  439 punktów, co dało jej przewagę 6 uderzeń nad Hiszpanią oraz 11 nad Włochami, a tym samym nagrodę Nations’ Trophy,idąc w ślady Japoni (2007) oraz Hiszpani (2008). Zwycięzcami  w mocno wyczekiwanym rankingu indywidualnych zawodników, który umożliwiał kwalifikację do turnieju Rolex pro-am został Kenny Subregis z Francji oraz Megumi Takahashi z Japoni.

 

tłum. Katarzyna Szydywar

źródło: golf.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie