Nowe wyzwania na wyspie Jeju

ImageMało znany turniej w Korei jest prawdziwym wyzwaniem dla niektórych zawodników. Fred Couples, zwycięzca turnieju Masters w 1992 roku, już niedługo będzie szukał golfowych wrażeń na wyspie Jeju. Liczy na wygraną, a jest o co walczyć, bo pula nagród wynosi 2, 9 mln $.

Na tych zawodach, rozgrywanych w Pinx Golf Club położonym w południowej części wyspy, zmierzy się m.in. z liderami rankingów z poszczególnych  cykli rozgrywanych w Europie, Azji oraz Korei.


„Jeżdżę po świecie prawdopodobnie od turnieju British Open w 1983 roku. Największą zabawę sprawia mi gra przed ludźmi, których zazwyczaj nie spotykam na zawodach” - mówi.

„Taka sytuacja dodatkowo mobilizuje zawodników ” - dodaje 49-letni gracz.

„Kiedy przyjeżdżasz do Korei, chce wypaść jak najlepiej. Podejrzewam, że wszyscy są też bardziej zmotywowani, co jest dobre. Gdy grasz na co dzień w USA, widzisz wciąż te same twarze na zawodach.  Więc najlepszym wyjściem jest wyjazd w inne miejsce. Zyskujesz nowe doświadczenia bawiąc się jednocześnie” - mówi.

Na wyspie spotkamy również Henrika Stensona, sklasyfikowanego na 9-tym miejscu na świecie trzykrotnego zwycięzcę turnieju Ernie Els rozgrywanego w Afryce Południowej. Ponadto pojawi się  lider pucharu Ryder Cup Colin Montgomerie  oraz 18-krotny zwycięzca cyklu European Tour Lee Westwood.

Również zeszłoroczny zwycięzca Graeme McDowell (Irlandia Północna), który wygrał jednym punktem na trzecim dołku z Jeevem Milkhą Singhem, powróci w obronie tytułu.

Couples dwukrotnie zdobył trzecie miejsce w turniejach z cyklu PGA w Houston oraz Los Angeles . Łącznie ma 15 tytułów mistrzowskich.  

„Grałem chyba w ośmiu turniejach odpadając kilka razy z powodu przekroczenia liczby uderzeń. Ale uważam, ze grałem całkiem dobrze” 

Golfista ma nadzieję, że doświadczenie pomoże mu wygrać z warunkami pogodowymi na wyspie.

„Każdego tygodnia grałem podczas wietrznej pogody, więc tutejsze warunki nie powinny być  dla mnie czymś nadzwyczajnym. Mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie” -   powiedział - „Myślę, że trudniejsze warunki mogą zadziałać na moją korzyść w zawodach gdzie wyniki nie są loterią i w każdej rundzie zawodnicy zdobywają  67 lub 68 punktów."

 

tłum. Michał Baran

źródło: golf.com

 

 

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie