Golfowe safari

Image
 Pociąg Rovos jest afrykańskim odpowiednikiem Orient Expressu i zarazem jednym z najbardziej luksusowych pociągów świata. Nie bez powodu zwany zresztą Dumą Afryki.Mimo tego że wagony pochodzą z lat 20. absolutnie nie zdradzają swego wieku. Szybko przywrócono je do stanu użyteczności. Dziś pięknie odrestaurowane i utrzymane w stylu wiktoriańskim nie wyglądają na swoje lata. Mieszczą 72 pasażerów w 36 przedziałach sypialnych. Lokomotywa, zwana Tiffany została zbudowana w 1893 roku.
Pociąg  oferuje podróżnym wszelkie udogodnienia, jak chociażby wagony restauracyjne, a nawet apartamenty.
Przejażdżka po polach golfowych RPA odbywa się  trzy razy w roku.

Wycieczka  rozpoczyna się w Pretorii i prowadzi przez wschodnią część Afryki Południowej urwiskiem Drakensberg do Nelspruit.
Początkowe gry odbywają się na 18-dołkowym polu Hans Merensky Golf Estate. Ci, którzy do szczególnych miłośników golfa się nie zaliczają mogą ciekawie spędzić czas w pobliskim Parku Krugera. Kolejnego dnia pociąg rusza w kierunku Swazilandu. Na następny natomiast zaplanowana jest gra w Royal Swazi Golf Club. Czwartego dnia również atrakcji nie zabraknie. Wyprawa safari do Rezerwatu Hluhluwe dostarczy podróżującym niesamowitych wrażeń. Zresztą niespodzianki na tym się nie kończą. Rejs  statkiem po jeziorze St. Lucia to ciekawe doświadczenie.
Piątego dnia pociąg Rovos rusza do Durbanu. Tutaj golfowe rozgrywki  toczą się na polu Durban Beachwood Country Club. Następny dzień to gra na polu Champagne Sports.
Później pociąg wiezie uczestników wyprawy w kierunku słynnego kompleksu golfowego – Sun City.
Ostatnia gra odbywa się w Gary Player Country Club, na terenie Sun City. Na popołudnie zwykle planowana jest jeszcze wyprawę safari do pobliskiego Rezerwatu Zwierząt Pilanesberg.
Tak właśnie spełniają się marzenia o golfowym safari.

Katarzyna Płóciennik

Fot. www.bulvar.pl i  www.europa-travel.pl

         
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie