Ostatni turniej dla Sorenstam

ImageTurniej Dubai Ladies Masters pozostanie emocjonalnie naznaczony przez obrończynię tytułu Annikę Sorenstam, występującą po raz ostatni w turnieju kończącym sezon Ladies European Tour, który odbędzie się w Emirates Golf Club w dniach 8 - 13 grudnia.

Najwspanialsza kobieta golfa wszech czasów - nazwał Annikę Tiger Woods. Sorenstam zaskoczyła świat golfa w momencie ogłoszenia swojej intencji „zakończenia udziału w konkurencyjnej grze” po to by móc skupić się na innych sprawach.

„Opuszczam grę na moich warunkach. Mam inne priorytety w życiu, mam mnóstwo marzeń”, powiedziała Sorenstam, która wychodzi za mąż za Mike McGee miesiąc po Dubai Ladies Masters.
Sorenstam chciałaby spędzać więcej czasu budując markę Annika, na którą składa się jej akademia golfa oraz architektoniczna firma pól golfowych.

Sorenstam spędziła większość 2007 roku walcząc z serią problemów dotyczących szyi i pleców, ale nigdy się nie poddała! Wierzyła w swój swing i czekała cierpliwie na swoją kolej, która przyszła w momencie, gdy „królowa pustyni” z powodzeniem obroniła swój tytuł.
„Dubai był dla mnie cudowny” , powiedziała podekscytowana Sorenstam po otrzymaniu trofeum Dubai Ladies Masters od Shaikh Maktoum bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, obecnego zastępcy władcy Dubaju.

„Jestem zafascynowana tym krajem i faktem, jak Dubaj mógł osiągnąć tak wiele w tak krótkim okresie czasu. Ludzie opowiadali mi, jak to miejsce zmieniało się. Będzie niesamowitym doznaniem zobaczyć je ponownie za 12 miesięcy” powiedziała Sorenstam.
Po tym czasie kilka kolejnych drapaczy chmur zostanie dodanych do szybko zmieniającego się otoczenia Dubaju, jednak Sorenstam pozostanie tą samą, sentymentalną faworytką.
Potrójne zdobycie tytułu w Dubaju byłoby perfekcyjnym pożegnalnym prezentem dla Sorenstam, której błyskotliwa kariera zawiera  90 profesjonalnych zwycięstw, włączając 10 głównych.

 Jej 11 milionów £ zarobku z turnieju LPGA, to  4 miliony £ więcej niż ktokolwiek zdołał zdobyć.
„ Annika rezygnuje z gry choć przez lata dominuje w kobiecym golfie, jest to z pewnością dla mnie szokiem”, powiedział Mohamed Juma Buamaim, wiceprezes i dyrektor generalny golfa w Dunaju - promotorów i organizatorów Dubai Ladies Masters.
„To byłby zaszczyt dla nas wszystkich by gościć Annikę jako przedstawicielkę golfa żeńskiego w momencie jej pożegnania”.  Ona budowała rangę Dubai Ladies Masters swoją inspirującą obecnością,” powiedział.

Żeński golf jest dziś tak silny dzięki tak wspaniałym graczom jak Annika.  Ona zdominowała świat żeńskiego golfa tak samo jak Tiger Woods zmienił męską grę”.
 „Oczekujemy by powitać ją z powrotem  w Dubaju.”
Golf w Dubaju zawitał z powrotem dzięki Dubal ( Dubaj Aluminium)jako główny partner  BMW, CNN, Emaar, Emirates airline, Emirates-BND, Gulf News, Jumeirah Hotels, Leisurecorp, Mastercard and Omega partnerów w dążeniu do ukazania Emiratów jako tętniących życiem golfowym.

tłum. Dominika Białek

Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie